Byt land / språk

English

English language

Sweden

Swedish language

North America

English (USA) language

Sub-Saharan Africa

English (South Africa) language

Asia-Pacific

English (USA) language

Kontakt

Kontaktinformation till våra kontor och distributörer

Huvudkontor

Bergvik Sweden AB
Box 46
826 11 Bergvik

Besöksadress: 

Fabriksvägen 9
826 67 Bergvik

Hitta återförsäljare

Australien

Rahi Systems Australia PTY LTD

Unit 30, Slough Business Park,
2 Slough Ave,
Silverwater NSW 2128 Australia

Tel: +61 2 8026 0166

Tony Khoury

General Manager

Mobil: +61 410 660 444

E-post: tony.khoury@rahisystems.com

Bangladesh

Miguns Group

House 5, Road 17, Block C,
Banani, Bir Uttam Aminul Haque Road
Dhaka - 1213
Bangladesh 

Tel: +880 181 922 0392

Mohammed A Wahid

CEO

Mobil: +880 181 922 0392

E-post: wahid.mohammed@migunsgroup.com

Engr. Md. Rakibul Islam

Asstt. Manager

Mobil: +880 171 348 8618

E-post: rakibul@migunsgroup.com

Belgien

Mr. Philippe Rogge

Damstraat, 67
B-9800 ST. MARTENS LEERNE (DEINZE)
Belgium

Tel: +32 475 80 69 01

Philippe Rogge

Mobil: +32 475 80 69 01

E-post: philippe.rogge@bergvik.com

Estland

Floorin AS

Pärnu mnt. 139 E/3
EE 11317 Tallinn
Estonia

Tel: +372 501 4525

Tarmo Titov

Purchasing Manager

Mobil: +372 501 4525

E-post: tarmo.titov@floorin.ee

Frankrike

Corpa Distribution

Paris 16

Ms. Guanaële Dubois

Mobil: +33 7 68 64 16 59

E-post: corpadist@gmail.com

Kroatien

TERAD d.o.o.

Gojlanska 41
10040 Zagreb
Croatia

Davor Karacic

Mobil: +385 (0)1 2994 112

E-post: terad@zg.t-com.hr

Norge

Tobias Torell

Area Sales Manager

Mobil: +46 70 550 84 96

E-post: tobias.torell@bergvik.com

Philip Folkesson

Area Sales Manager

Mobil: +46 70 550 81 52

E-post: philip.folkesson@bergvik.com

Pakistan

CNS Engineering

56 Aibak Block, New Garden Town
Lahore
Pakistan

Tel: +92 42 5832571

Najam Mian

Chief Operating Officer

Mobil: +92 42 5832571

E-post: najam.mian@cnse.com.pk

Portugal

Av. Valbom 17, 3F
2750-805 Cascais
Portugal

Mr. Christian Bjorn

Mobil: +351 91 729 5335

E-post: christian.bjorn@potthoff.pt

Spanien

Seenco Group

Paseo de la Castellana 95
Busining Torre Europa
28046 Madrid
Spain

Tel: +34 637 772 289

Storbritannien

Erik Törnqvist

Managing Director

Mobil: +46 76 133 27 17

E-post: erik.tornqvist@bergvik.com

Daxten Ltd

Daxten Ltd.
5 Manhattan Business Park
Westgate London W5 1UP
United Kingdom

Tel: +44 20 8991 6200

EDP

EDP Europe Ltd.
Unit 4 Europa Park
Croft Way
Witham, Essex CM8 2FN
United Kingdom

Tel: +44 1376 510337

Sverige

Bergvik Sweden AB

Huvudkontor:

Fabriksvägen 9
826 67 Bergvik

Örebrokontor:

Klostergatan 23
703 61 Örebro

Bergvik kontaktsida

Tel: +46 270 728 00

Syd- & Centralamerika

RLA Power S.A.

Momentum Escazu
Piso 4, Oficina 7
San Jose
Costa Rica

Tel: +506 2290-8824

Arieh Broide

Mobil: +506 6052-8686

E-post: bergvik@rlapower.com

Sydafrika

Bergvik South Africa

Admin Office:

Titanium House
Unit G08
Gardner Williams Avenue
Paardevlei
Somerset West

Main Office & Showroom:

Unit 6
Capital Hill 65
Le Roux Ave.
Midrand
Johannesburg

Sydafrika kontaktsida

Tel: +27 11 312 7901

USA

Bergvik North America Inc.

2040 Shipley Drive,
Bldg. C-3
Salisbury,
Maryland 21801

USA kontaktsida

Tel: +1 410 548 1449

Nyhetsbrev